gallery/1586366
Виконуюча обов'язки директора 

Комунального закладу

"Центр позашкільної роботи та дитячої творчості"

Камянської міської ради

Логінська

Світлана Валеріївна

 

 

Креатив крокує з нами

               У кожному місті, незалежно від статусу та географії його розташування, є місце, де живе та розвивається дитяча творчість.

Місто Кам’янське, а саме одна з його головних площ  - майдан Петра Калнишевського, вже майже 20 років є постійною адресою провідного осередку гармонійного розвитку дитини – Центру позашкільної роботи та дитячої творчості, що підпорядковується департаменту з гуманітарних питань Кам’янської міської ради. Історія Центру починається з далеких 30-років минулого століття…

Позаду зміна облич, будівель, назв та концепцій розвитку закладу…

              Єдине, що лишається незмінним – це енергетика колективу та його вихованців.

Ми не дорослішаємо, ми змінюємось…

Основною метою діяльності закладу був і лишається гармонійний та комфортний розвиток особистості вихованців та педагогів.

В нашому переконанні, дитина НЕ є інструментом для реалізації навчально-виховного процесу, дитина – це натхнення та «фарватер» розвитку для педагога.

Вчитись у Центрі стає модним!..

Дитина має бути зацікавлена не тільки в результаті свого навчання, а й в його процесі. Не таємниця, що сучасна дитина - серйозний виклик для педагога, перевірка його компетентності та професіоналізму. Центр щораз наближається до дитячого Світу, намагаючись говорити ЙОГО креативною мовою гаджетів та інноваційних технологій, адже має завжди бути цікавим  своїй цільовій аудиторії.

На сьогодні Центр стоїть на шляху модернізації, намагаючись надати своїм ідеям та особливостям організації навчально-виховного процесу віртуальної форми. Так, кожен із бажаючих може скласти свої суб’єктивні враження від діяльності нашого навчального закладу за інтернет адресою centr.dp.ua.

Наш Центр – це багатопрофільний позашкільний навчальний заклад безперервної освіти, де в 45 творчих колективах та об’єднаннях (130 груп) навчаються 1805 вихованців. Діапазон напрямів навчання в закладі охоплює: простір мистецтва,  художній простір,  гуманітарний простір, науково-технічний простір, простір здоров’я, спорту та туризму, простір дозвілля. Методичну роботу здійснює інформаційно-методична служба.

Центр сьогодні:

-багатопрофільний навчальний заклад додаткової освіти;
-координатор дитячої художньої творчості міста;
-лабораторія проведення науково-методичної роботи з питань позакласної роботи;
-осередок громадських дитячих та молодіжних об’єднань;
-місце культурного дозвілля.

            Центр має дві філії.

         «Орлан» - базове приміщення відділу здоров’я, спорту та туризму. Близько 190 вихованців охоплені цим напрямом діяльності в різних районах міста. У складі відділу клуби «Орлан», «СТЕП», «Тритон». Види діяльності: пішохідний, спортивний (гірський, водний) туризм, стрільба з лука, скаутський рух.

«Умка», філія Центру -  осередок дитячої творчості всіх напрямів діяльності на мікрорайоні Соцмістечко: 16 творчих колективів, 33 групи, де навчаються близько 500 вихованців. «Умка» - базовий заклад для підтримки та розвитку науково-технічної творчості. Має в своєму розпорядженні майстерні, спортивний майданчик, кордодром та картодром.                                               

В 2012 році заклад пройшов державну атестацію з відзнакою. Визнаний у позашкільному просторі міста та області.

          Центр відомий та популярний у місті.

          Центр - майданчик для проведення семінарів, майстер-класів, обласних, міських масових заходів. За ініціативи Центру щорічно проходять Всеукраїнські змагання зі спортивного танцю «Сокол Cup», відкриті обласні змагання з авіамодельного спорту, відкритий чемпіонат на кубок клубу «Орлан» зі стрільби з лука, відкритий чемпіонат зі спортивного туризму в закритих приміщеннях, відкриті кваліфікаційні змагання зі спортивного бального танцю «Кубок Престижу».

Центр - база для зональних, міських оглядів, конкурсів, фестивалів, виставок художньої творчості, ігор шкільної ліги КВН.

           

 З 1995 року Центр – міський осередок скаутського руху, з 2014 року клуб СТЕП – член національної організації скаутів України;

З 2000 року - осередок шкільної ліги КВН;

З 2008 року -  член асоціації КВН України;

З 2000 року ТСК «Сокол», КСТ «Престиж» - члени української федерації спортивних танців;

З 2004 року - міський осередок обласної спілки творчо обдарованих дітей;

У 2011 році клуб «Орлан»- ініціатор створення та відтоді член обласної федерації стрільби з лука.

Заклад – ініціатор низки міських відкритих творчих конкурсів дитячої творчості: «Віват, талант!», «Соловейко», «ОБ'ЄКТИВна реальність», на здобуття міської премії в галузі мистецтва «Надія міста», з 2016 року - відкритого конкурсу юних дизайнерів одягу «Калейдоскоп моди».

Центр – місце культурного дозвілля. Щорічно масовими заходами охоплює в середньому 22000 дітей та підлітків. Протягом року проходять понад 200 заходів різного масштабу та направленості.

Проектна діяльність 

Проектна діяльність - невід’ємна частина роботи закладу і його творчих дитячих колективів. Довгострокові програми, проекти, які стали найуспішнішими: «Разом з класом», «До дитини через родину», «Успішність», «Портфоліо», «Інтернет - портал дитячої творчості», «Умка зажигает», «Не сумуй влітку», «На майдані у Олекси», «Творча обдарованість», «Фінансова самопідтримка», творчі проекти дитячих колективів.

В закладі склався потужній творчий колектив. Практично відсутня плинність. 70 педагогів, 39 працівників технічно-обслуговуючого персоналу. 13 педагогів, в минулому вихованці Центру, молоді педагоги продовжують справу своїх вчителів.

Кредо педагогічного колективу Центру: «Творчий педагог – творча дитина – творчий колектив».

Сміливо приймаємо на роботу молодих спеціалістів, цінуємо керівників творчих колективів – майстрів своєї справи з великим досвідом роботи. Орієнтуємо колег на поступовий вихід дитячого колективу на рівень ведучих колективів Центру, міста, області, України, Міжнародний.

Сьогодні 85% творчих колективів мають високу результативність. 

Загальні підсумки.

Результативність закладу

2017  рік:

 

          У 26 Міжнародних заходах взяло участь 233 вихованців, одержали 93 перемоги (І – 37, ІІ – 30, ІІІ – 25; Гран-Прі –1 , дипломів -1); 

          У 41  Всеукраїнському  заході -  87 вихованець, одержали 177 перемог  (І- 88, ІІ – 46, ІІІ – 42, Гран-Прі –1; дипломів – 61);
           У 42 заході обласного рівня -  536 вихованців, одержали 176 перемоги   (І – 66, ІІ – 72, ІІІ – 38, дипломів - 26).
           У 33 міських заходах -1438  вихованці, одержали 272 перемоги (І – 180, ІІ – 45, ІІІ – 45, Гран-при – 2, дипломів - 575)  

 

gallery/99999
gallery/137020248_w640_h2048_i35085

 За останні 2 роки звання зразкових колективів України отримали школа естрадної майстерності «Зоряний дощ», студія образотворчого мистецтва гурток  живопису та графіки, студія сучасної хореографії «Стиль життя».

gallery/5ddba89b13d854defdfb3f7516c86f67_380x250
gallery/c550e9569e76c856f8dddff0aff2f84f_390x260
gallery/e747849f377da650286bba9b72e0633f_390x290
Партнерство – джерело успіху!..  

                В своїй діяльності співпрацюємо з: районними адміністраціями (бо заклад і його філії розташовані у 3-х районах міста), структурними підрозділами міськвиконкому міської ради: відділом освіти і науки, відділом молоді та спорту, відділом культури департаменту з гуманітарних питань, управлінням соціального захисту.

Надійні наші партнери, перевірені часом – загальноосвітні навчальні заклади, позашкільні установи – проекти «Разом з класом», «Творча обдарованість», «Мала дитяча філармонія»(концертна діяльність), гурткова робота на базах навчальних закладів.

            Серед партнерів: училище професійної підготовки персоналу державної кримінально-виконавчої служби України, музичний коледж, комерційний коледж, міський парк культури та відпочинку, музично-драматичний театр ім. Л. Українки, Палац культури «Хімік»,  музей історії міста, комунальне підприємство «Трамвай».

Проте, головний партнер - це батьки наших вихованців. Співдружність з сім’єю набуває нового педагогічного змісту. Позашкільний заклад, чи будь-який діючий творчий дитячий колектив, надає можливість духовного єднання членів сім’ї, зближення вихованців, педагогів, батьків.

            Наш алгоритм взаємодії з батьками:

  • батьки – добровільні, особисто зацікавлені учасники створення оптимальних умов для розвитку та навчання, зміцнення матеріальної бази для своїх дитячих творчих колективів (придбання обладнання, апаратури, утримання техніки, пошив костюмів, фінансова підтримка участі в фестивалях, конкурсах, змаганнях, походах тощо.). З 2015 року засновано благодійний фонд «Джерельце  2015»;
  • багато батьків супроводжують дітей на заняття до Центру і певний час очікують їх. Тому в цьому році виникла ідея створити на правах постійно діючого творчого колективу ще один – 46 творчий колектив «Батьківський клуб». В навчальній програмі якого аналіз життєвих ситуацій, тренінгові заняття, обмін думками, творча робота, дискусії, лекції-поради, презентації фільмів, мультфільмів, книг для сумісного родинного перегляду тощо;
  • сімейний відпочинок у скауткемпах, організованих Центром (Карпати, Придніпров’є, Приорілля);
  • участь батьків у спортивно-туристичних тренувальних зборах;
  • підтримка творчих сімей: участь у фестивалях родинної творчості, концертних програмах різних рівнів;
  • творчі звіти дитячих колективів перед батьками;
  • участь у навчальному і виховному процесі:
  • - головні вболівальники та група підтримки на фестивалях, конкурсах, змаганнях;
  • - психологічна підтримка присутністю батьків під час занять груп початкового рівня художнього простору;
  • - сумісне навчання в гуртках мистецького простору (гурток «Долоньки», гурток соломо-лозоплетіння, холодна кераміка), гуртках гуманітарного простору (іноземні мови), гуртках технічного простору (картинг); художнього простору (вокал, бальна хореографія, театральне мистецтво).

Центр – це вдалий майданчик для саморозвитку педагога та розвитку дитини, як творчої особистості.

Центр – це Ми, творча команда ентузіастів, яка обожнює дітей та свою роботу!

Ми завжди прагнемо ставати кращими, ніж Ми є…

Дружній колектив Центру усіма силами зберігає свою самобутність і любов до Дитини…

До дитини з любов’ю … 

 

Прямі посилання на наші офіційні спільноти у соцмережах

 

НАШІ ПАРТНЕРИ 

Кам'янська міська рада

Департамент з гуманітарних питань Кам'янської міської ради

Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

gallery/golv_igx_go

5692

портал новин

ТРК "МІС"

Міський портал новин. Віктор Куленко

ТРК "МіКомп"

міська радіостанція

gallery/23319331_1289973271106811_7378546240254852077_n
gallery/imgonline-com-ua-resize-fppwu0fundjyb